Merhaba.

Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin ögelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken bir davranıştır.Besin ögeleri vücudun gereksinmesi düzeyinde alınamadığında Yetersiz Beslenme oluşur.

İnsanın yaşamı için 50’ ye yakın besin öğesine gereksinimi vardır. İnsanın, sağlıklı büyüme ve gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için bu ögelerin her birinden günlük ne kadar alınması gerektiği belirlenmiştir.

Bu öğelerin herhangi biri alınmadığında, gereğinden az ya da çok alındığında,büyüme ve gelişme engellenir, sağlık bozulur.Gereğinden fazla besin tüketilirse, çok alınan bazı öğeler vücutta yağ olarak depolandığından sağlık için zararlı olur. Bu duruma Dengesiz Beslenme denir.Dengesiz beslenmenin önlenmesinde beslenme eğitimi ile sağlıklı beslenme bilincinin kazandırılması büyük bir önem taşır.

Beslenme koçu Gizem Bozkuş ile birebir programlar uygulanacak olup her öğünün kontrolü sağlanacaktır. Haftalık, aylık, 3 aylık ve 6 aylık programlardan kendine en uygun süreleri seçebilirsiniz. Birlikte yürüttüğümüz süreç sonrasında ise sağlıklı ve dengeli beslenmenin alışkanlık haline getirilmesi tavsiye edilir. Bu süreler içinde birebir online görüşme ile sizinle iletişime geçilerek bu sürecin daha net ve sağlam gitmesini sağlayacaktır. Beslenme koçluğu ile birlikte yaşam koçluğu olan diğer bir hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. 

Sağlıklı ve dengeli beslenmeye başlamak, kilo almak, kilo vermek , özel durumlarda beslenme gibi hizmetlerimizden yararlanmak için sende hemen iletişime geç,randevunu al !

Seni bekliyoruz !

Leave a comment