Yaşam koçu, kişinin hedeflerini belirlemesine ve bu hedeflere ulaşmak için uygulanabilir bir plan geliştirmesine yardımcı olan bir kişidir. Bir yaşam koçu, tüm potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmanıza ve istediğiniz sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmak için profesyonel olarak eğitilmiş bir kişidir.

Yaşam koçluğu süreci, şu anda neler olup bittiğini inceleyerek, engellerinizin veya zorluklarınızın neler olabileceğini keşfederek ve yapılacak eylemleri seçerek, kişinin hayatındaki başarılara, genel şartlara ve geçişlere yöneliktir.

Bir yaşam koçu öncelikle danışanı çok iyi analiz ederek, danışanın zihin yapısını ve nasıl düşündüğünü anlar. Danışanın kişilik haritasını çıkartarak, doğru ve yanlışlarını görmesine yardımcı olur. danışanın kendini yeniden şekillendirme sürecinde yol haritası çizer. Müşterilerini tanıyarak çeşitli profesyonel ve kişisel konularda teşvik eder ve onlara danışmanlık yapar.

Yaşam koçu, mevcut durumunuzu analiz ederek, sınırlayıcı inançları ve karşılaştığınız diğer potansiyel zorlukları ve engelleri tespit ederek ve hayatınızdaki belirli sonuçları elde etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış özel bir eylem planı tasarlayarak gelişmenize yardımcı olur.

Kendin için en değerli olanı yapmaya ve kendinde hiç bulunmamış bir seni bulmaya ne dersin ? Nelerle uğraşıyorsun ? Aslında yaptığın ve gördüğün hareketler neleri gösteriyor ? Hayatında yolunda olmayan birşeyler mi var ? Var ise ne kadar deniyorsun ? Kendi içinde veya çevrende olan olayları nasıl çözümlüyorsun ? Neler için çabalıyoruz ? Neleri kaybediyoruz ? Olmaz dediğin şeyleri olduranlar nedir ?

Hadi şimdi seninle ufak bir yolculuğa çıkalım…

Leave a comment